Neurologické vyšetření

 

Neurologické vyšetření se provádí při akutní změně zdravotního stavu nebo na doporučení jiného lékaře. Aby lékař mohl diagnózu správně určit a dále pacienta optimálně léčit, musí se nejprve seznámit s osobním, rodinným a sociálním zázemím léčeného. Z těchto informací sepíše anamnézu a následuje samotné vyšetření.Neurologické vyšetření není ani bolestivé, ani nepříjemné a zabere většinou 15-25 minut. Mezi běžné části vyšetření patří: zjištění stavu vědomí, vyšetření hlavových nervů, krku, končetin, chůze a stání.

Stav vědomí většinou doktor zjistí již při samotném rozhovoru s pacientem. Tento krok většinou pacient ani nezaznamená.

Vyšetření hlavových nervů je soubor 12 jednoduchých úkonů (protože hlavových nervů je 12), při kterých lékař zjišťuje zda není jeden nebo více z nich poškozen. Např. dávivý reflex je testován pomocí přiložení štětičky na konec měkkého patra, funkce okohybného nervu se zjišťuje tak, že lékař vyzve pacienta, aby sledoval jeho prst, atd.

Vyšetření reflexů na končetinách se provádí pomocí neurologického kladívka, lékař poklepává na určitá místa končetin a sleduje mimovolné pohyby končetin, které jsou způsobené reakcí svalů. Citlivost na končetinách se opět zjišťuje pomocí štětičky.

Posledním z řady běžných vyšetření je vyšetření chůze a stání, nejprve lékař hodnotí stav pacienta v klidu ve stoje, sleduje přitom hlavně souměrnost stání. Potom je hodnocena chůze pacienta.

 

Kontakt

Neurosalvezza s.r.o. MUDr. Milan Labonek - neurologická ordinace

naklo@email.cz

Neurosalvezza s.r.o.

Ordinace: Dlouhá 521/34
779 00 Olomouc-Lazce

Sídlo firmy: 783 32 Náklo 111

IČ: 286-33-563
IČZ: 89-929-000

731 160 682

Vyhledávání

 


© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode